Kde to všetko začalo a prečo?

Písať o počasí, ktoré bolo, keď som sa narodil, je asi silne patetické, pretože som bol v plodovej vode, takže asi by som si - ak by som si spomenul - vedel spomenúť len na strašné vlhko. Ale ako začal príbeh? Jeho príbeh?

Nemyslím si, že by si ktokoľvek pamätal počasie, aké bolo, keď sa narodil. Maximálne to mohli hovoriť rodičia, ak to spomínali. Ak na to spomínali v dobrom, alebo v zlom. U mňa to bolo veselé, vraj. Ale to nie je o tom, aby som písal o pocitoch, ktoré mali moji rodičia, keď som prišiel na tento svet. To nie je podstatnou informáciou celého projektu. 

To podstatné je niekde úplne inde - v tom, prečo som sa rozhodol, že budem písať. Čo stálo pri zrode projektu a webu ako takého. 

Za všetkým hľadaj ...

Čakáte, že napíšem "ženu"? Možno áno a možno nie. V tomto konkrétnom prípade však v tom žena nie je, ale je v tom rad žien, ktoré ma dokopali k tomu, aby som svoje názory a myšlienky dával von, pretože - údajne - majú hlavu, pätu a dajú sa ľahšie pochopiť, ako čokoľvek čo sa snaží vysvetliť žena žene o mužovi. Áno, je to tak, keď muž povie žene čo si myslí, nie je to vo finále to isté, čo povie žena žene, že si muž myslí. Ak teda rozumiete, čo tým chcem povedať.

Skúsim to zjednodušiť, alebo možno ešte viac skomplikovať, ale... Ak muž povie A, žena si myslí, že muž povedal A, ale kamoške povie, že vlastne tým muž myslel B, aj keď povedal A, myslí si, že povedal A, ale chápať to treba ako B. A to je presne to, čo sa deje aj v časopisoch, magazínoch, poradňách a vlastne všade, kde sa snažia ženy v úlohách mužov vysvetliť niečo iným ženám.

Vo svojej podstate to však je úplne jedno, pretože tak či onak, vždy sa ma všetky kamarátky pýtali, čo si myslím, či je to tak a či skutočne muži nad niečím uvažujú a ako nad tým uvažujú. Ak si to teda zosumarizujem, tak som - nepriamo - musel pri každom článku pochopiť, čo chcela vlastne autorka povedať slovami muža, ale nejako zabudla na to, že nemá gule, aby to povedala na rovinu a hľadala vždy spôsob, ako to povedať ženám nejako jemne - teda tak žensky. Takto to fakt nefunguje dámy. Nikdy.

Keď má muž veľa žien

Nemyslím teraz na nejakú bigamiu ani nič podobné, skôr na to, že keď je muž sústavne v ženskom kolektíve, alebo je dlhodobo vystavený pôsobeniu žien, tak ho to v celku značne "poškodí" a pozerá sa na všetky veci z viacerých smerov. Jednak z toho mužského a jednak z toho prispôsobeného ženského myslenia. To je presne aj ten efekt, ktorý rozhoduje pri mne a ktorý hovorí o tom, kedy je nutné veci povedať "na rovinu" a kedy je lepšie "pravdu" zabaliť do darčekového papiera. 

Druhou časťou tohto pôsobenia žien je aj to, že zrazu muž vidí ženy trošku inak - z toho jemného hľadiska. Nežného. Ale o tom zasa niekedy inokedy.