Ako sa hovorí "ženu ani kvetinou", radšej zober kvetináč... Ale mimo žartu, je asi viac ako jasné, že celý tento post nebude o násilí páchanom na ženách, ale skôr o snahe pochopiť, prečo majú niektoré ženy tak či onak potrebu sa nechať dokaličiť. Čo im to vôbec prináša? Adrenalín? Slávu? 

Zdravý rozum, nezdravé telo?

Nech sa na veci pozerám ako chcem, vždy mi niekto tlačil do hlavy, že ženu nesmieš udierať do pŕs, lebo modriny a podliatiny môžu spôsobovať rakovinu. Potom vidím fotky podobné tej, čo je k tomuto článku a stojí mi rozum pri otázke "Prečo?". Proste, aj keď píšem tieto riadky, nechápem motiváciu k tomuto úchylnému likvidovaniu vlastného tela. Nejaké daddy issues? Alebo čo to je? Prečo sa toto deje? Prečo si ženy nemajú problém vyšklbať vlasy, nechať si rozdrbať pery, obočie a tak podobne? Prečo tomu je tak? Kto mi to vysvetlí?

Pomerne sympatická žena, ktorá si nechá celý ksicht rozdrbať v súboji s oponentkou. Keď to robia muži, je jasné, že ide o inú formu merania si veľkosti pinďúrov, keďže očividne meranie mozgu by nemalo efekt, ale prečo toto robia ženy? 

Neviem úplne presne aký toto môže mať dopad na budúcnosť takejto "zápasničky" a jej možnosť reprodukcie v budúcnosti, ale stálo by to za seriózne prešetrenie. Ja osobne si myslím, že aj za úplný zákaz, pretože je to vo svojej podstate čisté popieranie toho o čo sa ženy celú dobu snažia.

Na jednej strane sa bavíme o tom, že tu je násilie a na druhej ho páchajú samé na sebe. Poviete si, že porovnávať násilie na ženách v domácnosti s pychicky labilnými "partnermi" sa nedá porovnať s organizovaným zápasom s dohľadom lekárov a neviem čo všetko, ale ja by som reálne za tým videl hlbší zmysel a dôvod takéhoto konania. 

Nízka úroveň sebaúcty? Snaha "zapôsobiť"? Alebo fakt neviem. Skrátka to môj rozum neberie, nechápe a nechce akosi akceptovať fakt, že sa dokážu ženy ničiť. 

Prosím, skúste mi v komentoch napísať, čo si k tomuto celému myslíte, alebo mi napíšte, či poznáte niekoho, kto sa tomuto venuje a prečo. Fakt by som s takou osobou rád dal kávu, alebo red bull, alebo iný doping. Snáď z takého stretnutia pôjdem po svojich, pretože mám zopár fakt veľmi zlých otázok "na telo" pre takéto osoby.