Niečo podobné sa mi stalo len nedávno, keď som si kúpil nové tekuté mydlo. Trošku zvláštna asociácia, pretože mydlo a parfém majú úplné iné konzistencie a tak podobne, ale to je teraz asi úplne jedno, pretože faktom zostáva, že hneď po umytí rúk, som sa vrátil v čase.

Spomienky na jednu z lások

Aj keď som nikdy nevedel, aký parfém nosila, nebolo to asi nič, čo by bolo extrémne drahé. Predsa len, ešte sme boli teenageri, takže hovoriť o predražených parfémoch alá Channel sa hovoriť nedá. Faktom však zostáva, že tá jej vôňa sa mi uchovala v pamäti spolu s tým, čo všetko k tomu v tom čase náležalo. Prvé spoločné bozky, dotyky, spoznávanie sa. Prvá, spoločne strávená noc, kedy sme začínali spoznávať jeden druhého "pod tričkom" a tak podobne. No strašné niečo, čo si budeme klamať.

Prvé milovanie bolo až niekedy ďaleko neskôr, ale toto skúmanie jeden druhého bolo skutočne niečo, čo v tom čase a v danom veku malo to svoje kúzlo. Verím tomu, že by som ešte vedel nájsť aj listy, ktoré mi posielala a mali presne tú istú vôňu, akú mám teraz ja na svojich rukách len vďaka tomu mydlu.

Minulosť, prítomnosť a ... 

Koľko krát sa vám stalo, že ste sa pozastavili nad minulosťou len vďaka tomu, že ste v prítomnosti zacítili niečo, čo prebudilo vaše spomienky? Nechajte koment, určite to bude zaujímavé zistenie.