Čert by do toho nerýpal, keby sme nemali na programe ďalšie romatické Vianoce, zatvorené v lockdowne a čo je ešte horšie, s polovičkami, ktoré nás už aj bez toho majú plné zuby. Teda. V tom lepšom prípade. V horšom, budete sedieť doma sami, pretože asi ani rodiny nebudete môcť navštevovať. Smutná realita dnešných dní je o to horšia, že si nemôžete dať ani žiadne predvianočné rande, pretože by všetky podniky mali byť zatvorené. Romantické prechádzky po večernom meste tiež nejako moc nestíhate, pokiaľ berieme do úvahy, že pracujete - ako každý normálny človek - z domova a musíte teda byť k dispozícii minimálne do 17-tej, najlepšie až do 20-tej.

Večerné mesto plné - prázdne - svetielok

Sám uvažujem, prečo práve takýto podtitulok, ale realita hovorí, že mesto je plné krásnych svetielok, pretože už sa konečne hodilo do sviatočného šatu, ale prd z toho máte, pretože ním musíte "preletieť" domov, aby ste sa vyhli pokutám za porušenie nariadení a zákazu vychádzania po 20-tej. Tak si smutne len povzdychnete a zaspomínate so mnou na časy, kedy ste si išli podvečer po práci sadnúť do mesta, dali ste si nejaké to zvarené vínko (alebo punčík ak to chcete modernizovať) a strávili ste pekný večer v spoločnosti ľudí, čo s nimi máte niečo spoločné, prípadne ste sa snažili spraviť na niekoho dobrý dojem.

Pamätám si, ako som našiel v starom meste nášho hlavného mesta krásnu čajovňu v ktorej robili neskutočne dobrú varenú čokoládu. Potom som, vďaka môjmu rande, zistil, že v starom meste máme dokonca aj priamo čokoládovňu (a nie, nemyslím Figaro). Tak sme si tak veselo štebotali nad horúcimi nápojmi, že sme sa koľko krát zabudli a museli nás doslova požiadať, aby sme opustili priestor, že by radi aj zatvorili. To už tak, žiaľ, chodí, keď máte dobrú spoločnosť s ktorou viete presedieť hodiny a obkecať snáď každú jednu somarinu, ktorá prešla okolo, alebo visela kdekoľvek v meste či na komkoľvek v meste. 

Ako sa hovorí, ostré jazyky si vedia vždy pekne pokecať a je im jedno v akom čase. 

Smutnejšia realita

O to smutnejšia je potom realita, keď zistíte, že máte toho toľko spoločného, že každému sa páči rovnaké pohlavie - teda... aj partnerke sa páčia skôr ženy ako vy a to ste s ňou išli na rande! Ale aj to prináša život. Keď sa nad tým tak človek zamyslí, tak si uvedomí, že veľmi veľa príbehov nás dokáže potom postupne posúvať viac dopredu k tomu, čo v skutočnosti chceme, alebo čo hľadáme v našich životoch.