Vždy ma vie neskutočne pobaviť, keď čítam o tom, ako zaručene viete odpovedaním na otázky v kvíze zistiť, či vás váš partner podvádza, alebo či to s vami myslí vážne. V prvej rade otázka: "To akože fakt?"

Ženy, fakt mi chcete tvrdiť, že vám nejaký neosobný test, ktorý napíše nejaká frustrovaná baba, čo nevidela normáneho chlapa jak je rok dlhý, dokáže vymyslenými otázkami reálne zhodnotiť vašu aktuálnu situáciu vo vzťahu? Bez toho, aby vás poznala? Bez toho, aby poznala jeho? Len z otázok, ktoré sú priamo mierené na to, aby ste sa stali len a len žiarlivé a ešte viac svojho chlapa upodozrievali? 

Večný príbeh o dôvere

Áno, je to tak. Stále sa vždy a všade všetko točí o slove dôvera. Bez nej si asi len ťažko môžete predstaviť to, že by ste niekomu zverili svoj život, nie? Ak nedôverujete čašníkovi v reštaurácii, že to jedlo bude dobré, tak do reštaurácie nikdy nevkročíte. Ak neveríte vodičovi taxíku, tiež mu do auta nenastúpite, že? A čo ak prestanete veriť človeku, ktorému dlhé roky tvrdíte, ako ho milujete? Ak mu už neveríte, potom to nie je o tom, či vás podvádza alebo nie, pretože ak tam nie je dôvera, potom už bude celý vzťah poznačený tým, že ho budete podozrievať a hľadať čokoľve, čo vás utvrdí v tom, aby ste ho nakoniec aj tak opustili.

Nepamätám si presne kde som to počul, alebo či som to čítal, ale existuje jedna pravda. Tá hovorí o tom, že keď začneme na človeku hľadať chyby, pravdepodobne už náš vzťah nie je taký, aký sme chceli a hľadáme cestu, ako sa z neho dostať. Čím dlhšie s človekom sme, tým horšie to potom s nami je. Často krát sa bojíme opustiť človeka, pretože už sme s ním prežili veľmi veľa. Komfortná zóna je niečo, čo nám dáva istotu, že keď prídeme domov, nebudeme trčať len v prázdnom byte medzi stenami a čumieť do nekonečna len do telky, či čohokoľvek, čo vás baví.

Čo skutočne čakáte od článkov?

Budem sa opakovať, ale čo presne čakáte od tohto typu článkov? To, že vám poradia ako sa ho zbaviť? Ako opustiť komfortnú zónu? Alebo ako si ospravedlniť fakt, že už to jednoducho medzi vami neklape a vy potrebujete počuť niekoho radu, aby ste sa uistili, že skutočne to je vzťah, ktorý už nestojí za záchranu? 

Poviem vám to úplne presne a jednoducho. Hľadáte uspokojenie vašej túžby po odpovedi. Všetky otázky čo som uviedol vyššie vedú len k tomu jedinému - k hľadaniu uspokojenia potreby po ospravedlnení toho, že ste to nezvládli a nedokážete zostať vo vzťahu v ktorom ste. Ak potrebujete uisťovanie v tom, že či je váš partner ten pravý, či je skutočne tak dokonalý, alebo na vás len niečo hrá, potom by ste fakt mali zvážiť, či ste vy tá správna pre neho, nie on pre vás.

Som chlap, je jasné, že budem na strane mužov, pretože mne sa tiež nepáči, keď z ničoho nič človek príde domov a má tichú domácnosť, pritom pôvodom a škodnou je samotná žena, ktorá si len prečítala o 10 mužoch, čo robia pre svoje polovičky všetko, čo im vidia na očiach a len tá moja si neuvedomuje, že tak isto to robím ja pre ňu.

A čo tie redaktorky, čo to píšu?

Neviem, či by som ich vôbec mal nazývať redaktorkami, pretože je to len copy+paste štýl alá kpt. výložka. Smutnou realitou je, že veľmi veľa vecí sa recykluje presne ako v móde. Po pár rokoch, ten istý prístup, tie isté otázky, to isté "zadosťučinenie" v podobe dobre odvedenej práce. Kedysi naši starý rodičia a prarodičia vôbec nevymýšlali. Snažili sa bojovať o to, že majú niekoho na kom im záleží a o koho treba bojovať, pretože sa nevzdávali. Bojovali za svoju lásku. A dnes? Ženy majú na výber, pretože si spravia "poskokov" z kohokoľvek, kto pre ne vyzerá dobre. Stačí im pritom jediné... Vyzerať pohľadne. Smutná realita, že?